O wszystkim, co mnie interesuje - blog wielotematyczny.

05.02.2024

Trzeci, finałowy sezon Parszywej Zgrai

Trzeci, finałowy sezon Parszywej Zgrai
Źródło: https://www.disneyplus.com/pl-pl
20 stycznia Disney zaskoczył nas trailerem do trzeciego sezonu Bad Batch. Już 21 lutego 2024 na platformie Disney+ zobaczymy aż 3 z 15 odcinków finałowego sezonu Parszywej Zgrai. Co zatem będziemy mogli zobaczyć w finałowej serii?

Czy Tech żyje?

 

Zapewne każdy fan serialu próbuje sobie odpowiedzieć na pytanie, czy Tech naprawdę zginął, spadając z kolejki górskiej. Trailer do końca nie odpowiada na to pytanie - widzimy jedynie fragment retrospekcji ze sceną, w której Tech spada. Ale czy napewno zginął, na to pytanie zapewne otrzymamy odpowiedź dopiero w trakcie oglądania sezonu trzeciego.

Po emisji trailera, wielu fanów doszukiwało się postaci Techa w pojawiającym się podczas trailera dowódcy oddziału imperialnego, jednak ja w wypadku tej postaci bardziej doszukałem się podobieństwa do Crosshaira niż Techa.

 

Dalsze losy Omegi i Crosshaira

 

Zdecydowanie dość często w trailerze pojawia się Omega. Ponadto na różnych fragmentach trailera jej wygląd znacząco się różni, zarówno pod kątem stroju, jak i fryzury, co może sugerować, że trailer obejmuje wydarzenia odległe czasowo, jak i różnorodne miejsca akcji. 

Nieco inaczej jest w wypadku Crosshaira - ilość ujęć z jego udziałem jest niewielka, najbardziej charakterystyczna jest scena, w której Crosshair jest prowadzony jako więzień z obstawą, co może oznaczać, że jego los od czasu sezonu drugiego nie zmienił się.

 

Hunter i Wrecker w natarciu

 

W finale sezonu 2 widzieliśmy, jak Hunter, Echo i Wrecker odlatują statkiem w celu znalezienia i odbicia z rąk imperium Omegi i Crosshaira. W trailerze Huntera i Wreckera widzimy dość często, co sugeruje, że ich udział będzie znaczący, znacznie mniej widoczny jest Echo, ale na licznych ujęciach widać, że na dalszym planie towarzyszy pozostałym członkom jednostki 99.

 

Jakie inne postacie ze świata Star Wars zobaczymy w serialu?

 

Oprócz tytułowych bohaterów jednostki Clone Force 99 w sezonie trzecim zobaczymy postacie jakie jak imperator Palpatine czy moff Tarkin.

Oczywiście, nie zabraknie także postaci znanych z poprzednich odcinków serialu, takich jak: Phee Genoa czy Royce Hemlock.

 

Jednak chyba największym zaskoczeniem w trailerze jest postać: Asajj Ventress.  Z trailera wynika, że będzie ona przeciwnikiem klonów z jednostki 99, jednak wielu fanów i obserwatorów doszukało się tutaj fragmentów z Asajj jako formą retrospekcji, gdyż według chronologii wydarzeń z innych produkcji Star Wars Asajj zginęła wcześniej, niż mają miejsce wydarzenia sezonie 3.

 

Znamy daty premiery odcinków sezonu

 

Wraz z trailerem Disney opublikował listę z datami premier poszczególnym odcinków serialu - znajduje się ona poniżej:

 

 

Podsumowanie

 

Bez wątpienia trailer wprowadził jeszcze więcej niewiadomych niż odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Chociaż bez wątpienia wydaje się bardziej mroczny, niż trailery do poprzednich sezonów, co może sugerować niezbyt szczęśliwe zakończenie tego serialu. Chyba, że Disney znany z "happy endów" w swoich filmach będzie miał jednak większy wpływ na finał pośrednio zależnej serii ;-)

A jakie jest Wasze zdanie na temat tego trailera? A może macie jakieś inne spostrzeżenia? Zapraszam, do podzielenia się Waszymi opiniami w komentarzach.

Dodaj komentarz »