O wszystkim, co mnie interesuje - blog wielotematyczny.

16.09.2023

KSW 86 - wrażenia na gorąco

KSW 86 - wrażenia na gorąco
Źródło: https://www.kswmma.com/
Zakończyła się gala KSW 86, która odbyła się we Wrocławiu. Podczas gali dominował bardzo dynamiczny motyw muzyczny z gry Mortal Kombat, co być może miało wpływ na szybkość zakończenia większości walk.

To była chyba gala KSW o największej liczbie skończeń przed czasem. Kilka walk nie wyszło poza pierwszą rundę! Jedynie przedostatnia z dziewięciu walk doczekała się rozstrzygnięcia przez decyzję sędziowską po pełnym dystansie.

 

JAKUB WIKŁACZ VS SEBASTIAN PRZYBYSZ 

Tu od początku miałem problem. Z jednej strony Kuba, który wprawdzie obecnie związany jest z poznańskim klubem Czerwony Smok, ale pochodzi z Olsztyna (patriotyzm regionalny), z drugiej strony Sebastian Przybysz, którego miałem okazję poznać osobiście, bardzo sympatyczny człowiek, którego nie można nie lubić. 

 

Przeczytaj także artykuły: Czwarty pojedynek Kuby Wikłacza i Sebastiana Przybysza i Bratobójcze walki w MMA

 

Walka zaczęła się jak film Hitchcocka, na początku było "trzęsienie ziemi", mało brakowało, aby Sebastian skończył Kubę, ale Wikłacz wybronił się z "ground and pound".

Druga runda to presja Jakuba. W trzeciej rundzie Sebastian próbował poddać Kbuę, ale nie udało mu się, Wikłacz to spec od parteru, potrafi wybronić techniki BJJ i przechodzi do ofensywy parterowej.

W czwartej rundzie Kuba dominuje w parterze, ale w pewnym momencie dochodzi do nieintecjonalnego faulu na Sebastianie. Kubie zostają odjęte 2 punkty z dotychczasowych kart sędziowskich. Dochodzi do technicznej decyzji. Dochodzi do remisu. Czyli wszystko wskazuje, że będzie piąta walka?

 

MICHAŁ MICHALSKI VS DOMINIK HUMBURGER

Pierwsza walka, która dotarła do trzeciej rundy. Najbardziej przekrojowa walka - zapasy, boks, kopnięcia. Obaj zawodnicy walczyli do końca, na resztkach energii. Pierwsza walka, która doczekała sie niejednogłośnej decyzji, jaką było zwycięstwo Michała Michalskiego. Na uwagę zasługuje także piękna sportowa obu zawodników - wzajemny szacunek, coś co różni prawdziwe MMA od gal "freakowych".

 

LOM-ALI ESKIEV VS DAWID ŚMIEŁOWSKI

Dawid Śmiałowski po raz pierwszy w historii przegrywa. Dawid do tej pory zawsze przegrywał na punkty we wszystkich rundach, po to, żeby w ostatniej znokautować rywala. Tym razem Eskievowi udało się ponać Dawida w pierwszej rundzie. Lom-Ali powraca ścieżkę zwycięstw po porażkach z Danielem Rutkowskim i Robertem Ruchałą.

 

ARTUR SZCZEPANIAK VS HENRY FADIPE

Były pretendent do pasa mistrzowskiego, Artur Szczepaniak pod koniec drugiej rundy po bardzo zaciętym pojedynku ze zwrotami akcji nokautuje Fadipe. Artur pokazał, że nie na darmo walczył o pas. Jak na razie kandydat do walki wieczoru.

 

KACPER KOZIORZĘBSKI VS WIKTOR ZALEWSKI

Wiktor Zalewski zwycięża nokautem w na początku drugiej rundy. To do tej pory i tak najdłuższa walka na gali, bo dotrwała do drugiej rundy. 

 

DAMIAN PIWOWARCZYK VS ŁUKASZ SUDOLSKI

Damian, zdobywca tytułu Polskiego Odkrycia Roku 2021 w MMA w pierwszej rundzie po 3 minutach nokautuje Łukasza. Pomimo trudnego początku, to właśnie Piwowarczyk zwycięża. Damian kontynuuje powrót na zwycięzką ścieżkę w bardzo spektakularny sposób. 

 

FILIP STAWOWY VS VIKTOR PESTA

Trzecia walka zakończona przed czasem. Szkoda Filipa, Pesta umiejętnie go podszedł i "udusił". Viktor to doświadczony zawodnik, potencjalny rywal dla mistrza De Friesa. Zaskoczeniem była muzyka wejściowa Viktora - "Fall Out Boy - My Songs Know What You Did In The Dark" - wszystkim skojarzyło się z wejściem do klatki Mateusza Gamrota, byłego, podwójnego mistrza KSW, a obecnie zawodnika UFC.

 

MARIUSZ JONIAK VS MILJAN ZDRAVKOVIĆ

Świetny parterowiec Mariusz Joniak, niestety musiał ulec nokautującemu uderzeniu Miljana, mimo, że wydawało się, że kontrolował ten pojedynek.

 

OSKAR SZCZEPANIAK VS ADRIAN GRALAK

Efektowny nokaut w wykonaniu Oskara. W pojedynku dwóch wielkich klubów: Berserkers Szczecin vs WCA Warszawa tym razem górą Berserkersi.

 

Dodaj komentarz »